kondómy

TOP mužské a ženské kondómy

Prezervatívy, čiže kondómy, sú jednou z najviac rozšírených antikoncepcií. Muži ich používajú najmä za účelom prevencie nechceného alebo náhodného otehotnenia. Okrem tohto významu však môžu mať aj niektoré iné zaujímavé výhody. Vedeli ste napríklad o tom, že môžu zintenzívniť rozkoš vám aj vašej partnerke? Čítajte ďalej, zistíte.

Prečo sú kondómy obľúbenou antikoncepciou

Kondómy sú bariérovým typom antikoncepcie. Ide o mechanickú antikoncepciu, ktorá má za cieľ zabrániť otehotneniu tým, že zadrží spermie mimo pošvu. Okrem antikoncepčnej funkcie však môžu kondómy prispieť aj ku skvalitneniu sexuálneho života.

Platí to tak pre mužov, ako aj pre ženy, tu sú ich benefity:

  • ide o pomerne spoľahlivú antikoncepciu v prípade správneho použitia, ktorá dokáže zadržať spermie po ejakulácii a znížiť riziko oplodnenia vajíčok
  • čo sa týka použitia, to je veľmi jednoduché a rýchle, stačí si kondóm iba nasadiť na pohlavný úd, môže to spraviť aj partnerka ako súčasť predohry
  • kondómov je veľký výber rôznych veľkostí, typov a druhov, niektoré majú špeciálne funkcie ochladenia či ohriatia alebo stimulácie vnútra pošvy
  • prezervatívy majú zmysel aj v prípade ochrany proti prenosu niektorých ochorení, u mužov s predčasnou ejakuláciou môžu pomôcť zmierniť stav

Proti predčasnej ejakulácii aj pohlavným chorobám

Boríte sa s problémom príliš rýchleho vyvrcholenia? Nevydržíte dlhšie, ako zopár minút? Tak práve kondóm vám môže v tejto situácii pomôcť a to dosť viditeľne.

Platí to pre špeciálne kondómy napustené benzokaínom alebo inou podobnou látkou. Tieto prezervatívy fungujú tak, že znecitlivia penis a teda aj vnímanie sexuálneho dráždenia. Výsledkom je eliminácia hlavného faktoru, prečo dochádza k predčasnej alebo príliš rýchlej ejakulácii. Výdrž tak môže stúpnuť aj dvojnásobne a predĺži sa čas.

Druhou dôležitou funkciou kondómov je ochrana pred pohlavne prenosnými chorobami. AIDS, kvapavka, chlamýdie, HPV alebo syfilis, na tieto ochorenia fungujú kondómy veľmi dobre. Môžu znížiť aj riziko prenosu genitálneho herpesu medzi partnermi.

Kondómy sú účinné voči pohlavne prenosným chorobám iba pri správnom použití a dodržaní ďalších opatrení. Pri infekciách, ktoré sa môžu preniesť aj priamym kontaktom, netreba od nich očakávať 100 % účinnosť, no stále sú veľmi dobrou bariérou.

Najčastejšie druhy TOP mužských kondómov

Mnoho mužov môže mať problém s ich použitím kvôli alergii na latex. Existujú ale aj bezlatexové kondómy a tiež mnohé ďalšie zaujímavé druhy a typy.

Pozrite sa na tie prezervatívy, ktoré sú najpopulárnejšie:

Aromatizované kondómy: K tým TOP obľúbeným patria rozhodne aromatizované kondómy. Sú ideálne na orálny sex, ale to samozrejme nie je podmienkou. Na výber máte rôzne vône a príchute, od ovocných, cez kokos, tropickú fantáziu, pepermint až po čokoládu. Najviac žiadané sú balenia kondómov s mixom rôznych príchutí alebo vôní.

Najčastejšie druhy TOP mužských kondómov

Extra bezpečné kondómy: Bezpečnosť na prvom mieste? Extra bezpečné kondómy so silnejšími a mierne hrubšími stenami splnia aj tie najnáročnejšie kritéria. Sú vhodné pre vášnivé a tvrdé milovanie alebo aj pre análny sex. Ak hľadáte maximálnu ochranu a istotu, že kondóm nepraskne, alebo ste začiatočník pri ich použití, toto je jasná voľba.

Jemné a tenké kondómy: Opakom sú ultra tenké a jemné prezervatívy, ktoré zabezpečia bezpečnosť, ale zároveň aj maximálnu citlivosť a vnímanie vzrušenia. Latex, z ktorého sú kondómy vyrobené, je extra tenký a dá vám pocit, ako keby ste sexovali úplne bez kondómu. Kondómy navyše veľmi dobre priliehajú k penisu a tak nepôsobia rušivo.

Dráždivé kondómy: Ak si chcete užiť niečo extra, špeciálne stimulačné prezervatívy sú na to ako stvorené. Môžu byť s prúžkami, vrúbkami, rôznymi výčnelkami alebo nejakou štruktúrou na povrchu. To zaručuje oveľa intenzívnejšie dráždenie vnútra pošvy a lepší orgazmus pre muža aj ženu. U partnerky môžu dokonca dosiahnutie orgazmu aj zrýchliť.

Hrejivé a ochladzujúce kondómy: Pre páry, ktoré majú radi vzrušenie a hru s teplotou, sú určené špeciálne kondómy s tepelným efektom. Môže ísť buď o kondómy s hrejivým lubrikantom alebo o tie, ktoré majú naopak chladivý efekt. V druhom prípade sú lubrikované špeciálnym gélom s osviežujúcim efektom, ktorý je ideálny na teplé leto.

Kondómy pre dlhšiu výdrž: Tento druh kondómov obsahuje jemne znecitlivujúci gél, obvykle ide o 5 % koncentráciu benzokaínu. Jedná sa o štandardné latexové kondómy, ktoré možno použiť aj s lubrikantom na vodnej báze. Viaceré značky majú tzv. easy on tvar, vďaka čomu ich rýchlejšie navlečiete. Ich cieľom je oddialenie rýchlej ejakulácie.

Bezlatexové kondómy: Spomínanú alergiu na latex možno riešiť použitím bezlatexových prezervatívov. Vyrábajú sa zo syntetických látok, ktoré nepodráždia sliznice a pokožku genitálií a penisu. Tieto kondómy sú tenšie a tak poskytujú maximálny zážitok počas sexu. Možno ich použiť tak aj s olejovými, ako aj vodnými lubrikačnými gélmi.

Ženské kondómy ako inovácia aj nový trend

Okrem mužského existuje aj ženský kondóm. Na trh prišiel iba niekoľko rokov dozadu a spôsobil doslova revolúciu. Má prakticky rovnaké funkcie a vlastnosti, ako mužský kondóm, no aj niektoré zaujímavé výhody.

Tu sú dôvody, prečo ženy po kondóme siahajú čoraz viac:

  • kontrola ohľadom antikoncepcie je plne v rukách ženy, to isté platí aj pre ochranu pred prenosom rizikových pohlavných ochorení, infekcií a problémov
  • vloženie kondómu môže byť aj oveľa skôr, ako príde k pohlavnému styku, pokojne to môže byť viac hodín vopred, nenastáva žiadny časový stres
  • kondóm sa zavádza priamo do vagíny, kde účinne pokrýva jej steny, pre partnera je to pohodlnejšie a zvyšuje to kvalitu sexuálneho zážitku
  • siahnuť možno aj po bezlatexovej verzii kondómu, problémom teda nie je ani riziko alergickej reakcie, kondóm možno použiť aj s lubrikantom

antikoncepcia

Dámsky prezervatív nie je potrebné po mužskej ejakulácii vybrať. Naopak, môžete pokojne pokračovať v milovaní a vychutnať si tak orgazmus naplno. Dôležité je ale vedieť, že sa nesmie používať spolu s tým mužským, inak hrozí riziko pretrhnutia.

Viac sa dočítate na: www.erotickyshop.sk